Stínící plachty

  Letní hit – stínící plachty

  Léto je zpět, a to i přesto, že to tak v předchozích dvou týdnech nevypadalo. Teď, ale přišly tropická vedra a vypadá to, že se nám snaží slunce předešlé dny dešťů a mračna vynahradit. Nastaly dny, kdy je třeba se před sluncem chránit, a to nejen opalovacími krémy, ale také častějším pobytem ve stínu. Jedním z řešení jsou stínící plachty.

   Stínící placha

  Doplněk na dvorek či zahradu

  Kdo by se chtěl pořád schovávat před sluncem pod stromy, nebo čekat až na dvorek dopadne stín z domu? Nejspíš nikdo. Přesto tyto metody využívá mnoho z nás. Alternativní ochranu před sluncem zajišťují altány, slunečníky, nebo již zmiňované stínící plachty. Každá z těchto metod je zužována určitými nevýhodami. Například slunečníky se mohou poměrně snadno převrhnout a občas se lámou. Zastřihávat stromy tak, aby stínily venkovnímu posezení může být obtížné a v některých případech až nemožné a stín, který vrhá dům na posezení není možné ovlivnit vůbec. Podobně v případě altánů může být problém se stavbou, neboť mohou být problémem technické, finanční, či legislativní překážky. Oproti tomu stínící plachtu je možné nastavit podle vlastního přání. Stačí k tomu 3, v některých případech 4 úchopné body a problém s ostrým sluncem je vyřešen.

  Jak si vybrat správnou stínící plachtu?

  Hlavním kritériem by měl být rozměr! Je rozdíl, jestli chceme chránit před sluncem stoleček pro dva, anebo velký stůl pro celou rodinu. Pro ty menší by měla stačit trojúhelníková plachta vhodně umístěná nad stolem. V některých případech mohou být i prostorová omezení. Pokud chceme zastínit větší prostory, je vhodnější pořídit si plachtu větší a je vhodné zvážit i změnu tvaru na čtvercovou plachtu. Dalšími kritérii jsou barva a cena. Barva je silně individuální faktor, proto nemá smysl žádnou barvu ani doporučovat, jen mějte na paměti, že se na ni budete dívat každý den, proto by vám měla být příjemná. Posledním kritériem je cena. Přestože bychom si rádi vybírali jen podle parametrů, tak hraje cena velmi významnou roli při našem rozhodovaní, a proto mám pro vás dobrou zprávu. Na Dona-shop.cz jsou momentálně velmi výhodné ceny. Probíhají zde sezónní slevy až 38 % na stínící plachty.

  Autor: Jan Holek