Předsíň

    Předsíňový nábytek Vám může usnadnit a zpříjemnit bydlení. Dělá první dojem Vašeho domu. Je důležitou součástí každého bytu. A co by taková předsíň měla obsahovat? Botník, věšák, zrcadlo a ještě něco dalšího? Jako základ to bohatě stačí.

    V prvé řadě je potřeba uložit boty. Na to se výborně hodí botník. Dle počtu členů rodiny a počtu bot byste měli zvážit velikost botníku. Botníky mohou být nízké, ale také vysoké až po strop. Ideálně je řídit se také hloubkou botníků a to na základě velikosti Vašich bot. Dále se botníky řadí dle způsobu otevírání a ukládání bot na botníky policové, výklopné botníky, sedací botníky a regály na boty. Policové botníky jsou dobré v tom, že je to v podstatě taková univerzální skříňka, kde kromě bot můžete uložit také například rukavice, kabelky, šály a kosmetiku na boty. Otevírají se buď klasickým způsobem, nebo sklopením dvířek. Naopak výklopné botníky jsou uzpůsobeny čistě na boty. Nespornou výhodou výklopných botníků je jejich malá hloubka. Avšak nevýhodou mohou být velké boty, které se do výklopného mechanismu nemusí vejít. V těchto případech je pak lepší sáhnout po botníku policovém. Další typem je sedací botník. Jak již název napovídá, bude se na něj sedat. Logicky tudíž bude nižších rozměru, abyste se mohli pohodlně usadit. Výhodou těchto botníků je právě ten sedák. Pohodlně se usadíte a obujete si boty bez obav z přepadnuti. Sedák je čalouněný, potažený koženkou a je tudíž i praktický na údržbu. Samotným produktem pak je regál na boty. Již na první pohled vidíte, že se v podstatě jedná o univerzální regál, využitelný na cokoli. Tudíž i na boty. Nevýhodou může být, pocit neuklizenosti, jelikož regál nemá dvířka. Výhodou naopak je, že nemusíte neustále něco otevírat a když máte v jedné ruce nákup, druhou zvládnete uložit boty na místo. 

    Boty máme uloženy a co s bundou, kabátem, nebo svetrem? Jednoduché řešení. Nástěnný věšák s dostatečným počtem háčků, případně i s policí na odložení drobností, jako jsou sluneční brýle, peněženka, atd. ... Ať už vyberete nástěnný věšák nebo předsíňovou stěnu, nikdy nešáhnete vedle. Jde tedy čistě o design a místo, kde umístíte věšák. Jako doplnění si můžete zakoupit malý věšák na klíče. Klíče tak vždy budou na místě, kde mají být.

    Minimálně pro ženy, by v předsíni nemělo chybět ani nástěnné zrcadlo. Zrcadlo v rámu jednoduše zavěsíte na zeď a můžete se dívat, jak Vám to před odchodem z domova sluší.

    Nejste bytovým designerem a nedovedete si představit, jak bude Váš předsíňový nábytek vypadat?  Nedokážete se rozhodnout, jestli bude ladit botník s věšákem? Doporučuji navštívit kategorii předsíňových sestav. Zde pro Vás máme již kompletní sestavy. Všechen nábytek ze sestavy je ve stejném stylu, a tudíž nenastane problém, který jsme si popisovali dříve. Celou sestavu jen pohodlně umístíte do předsíně a máte hotovo.