Dětský nábytek

    Správně vybrat nábytek pro děti je opravdu důležité. Vzhledem k tomu, že děti rychle rostou a stejně rychle se mění jejich zájmy. Je proto dobré vybírat nábytek, který je neutrální a snadno se přizpůsobí aktuálním potřebám a půjde ruku v ruce s jejich vývojem. Pro rodiče je to taky přínosné, nebudou muset tak často měnit nábytek dítěte. Jen si vezměte, že má Vaše dítě rádo dinosaury. Bude je mít rádo i za rok nebo za pět?

    Kromě vzhledu je samozřejmě důležité, aby byla zajištěna bezpečnost dítěte. Dětské židličky, dětské stolečky a vlastně všechen dětský nábytek by neměl obsahovat ostré hrany. Kulaté nohy, zaoblené hrany to je to co by nás mělo na prvním místě zajímat, když vybíráme nábytek do dětského pokoje. Sedací vaky a pytle jsou do dětských pokojů také vhodné. Jsou měkké, lehké, snadno přenosné i dítětem, dokonale izolují od chladné podlahy a jsou zajímavým zpestřením i pro děti dospívajícího věku.

    Ani dětský pokoj však nejde vybavit úplně univerzálně. Musíme se přizpůsobit jak pohlaví dítěte, tak věku. Děti předškolního věku si často hrají a tak je pro ně psací stůl se židlí minimálně využívaným nábytkem. Ovšem různé boxy na hračky, patrové postele sloužící zároveň jako dětské hřiště a sedací pufky ze kterých si mohou stavět různé skrýše, jsou využívány maximálně.

    Děti školního věku zase ocení pořádný psací stůl a kancelářskou židli. Skříň s dostatečným úložným prostorem, police pro knížky a školní výtvory. Jednoduchou postel a rozkládací sedačku pro případné přenocování kamaráda.

    Výběr opravdu není snadný. Pomoct Vám však můžou již před sestavené sestavy do dětského a studentského pokoje. Všechen nábytek je vytvořený ve stejném stylu, barvě a dokonale tak podtrhují důležitost tohoto pokoje. Nezapomínejme. I děti chtějí mít své království. Místo kde se cítí dobře a bezpečně. Kde si budou hrát se svými kamarády a v pozdějším věku se budou společně učit a dělat domácí úkoly.